Відділ освіти Самбірської районної державної адміністрації

Керівники самбірських шкіл навчалися освітянському менеджменту

12 лютого 2020 року директор опорного закладу загальної середньої освіти ім. І. Франка Наталія Яріш запросила гостей: директорів шкіл та начальників відділів освіти району та ОТГ. Мета зустрічі - познайомити з досвідом роботи творчої людини, чудового менеджера, заслуженого працівника освіти України, голови асоціації директорів шкіл Рівненської області, колишнього самбірчанина – директора Володимирецького районного колегіуму Остапенка Анатолія Федоровича.

Світлина від Відділ освіти Самбірської РДА.
На скільки вагомими є здобутки цього педагогічного колективу, говорило вже це, що керівники освіти Самбірщини спочатку не зовсім вірили, що все зроблене є заслугою колективу та його керівника. Але чіткі відповіді на всі запитання переконали – кропітка праця колективу не була даремною. Хоч вчителі та діти у колегіумі такі ж, як усюди – з кожного предмета неодмінно є переможці обласних олімпіад. Освітній простір, створений руками педагогів та батьків із підсобних матеріалів вражає своєю доцільністю та спрямованістю на зручність для учня. А все завдяки тому, що до дітей панує абсолютна довіра, батьки (разом з дітьми) є активними здобувачами освіти, партнерами директора та опорою класного керівника. Для нас незвично, але за першість у конкурсі традиційної домашньої кухні, наприклад, беруть участь лише батьки, а концерти для батьків організовують – вчителі. Тому й гроші знаходять, і роботи проводять, і відпочивають на природі.
У цій школі навіть не надто успішні в навчанні учні є успішними людьми – вони учні військової кафедри, яка традиційно перемагає в обласних змаганнях з національно-патріотичних та військових напрямків.
Разом з цим, все підпорядковане не лише отриманню знань та умінь, але в першу чергу збереженню фізичного та психічного здоров’я вчителів та учнів (різноманітність недорогого харчування – це ще одне досягнення, яке б і в наших школах варто запровадити).
Все складно описати в короткій замітці. Колегіум запрошує до себе всіх, хто бажає. Все покажуть та розкажуть, поділяться досвідом. Такою можливістю скористався у свій час колектив школи с. Ралівка. Тому й захотіли поділитися враженнями з колегами-самбірчанами. Та заодно познайомити з натхненником змін, завдяки менеджерському таланту якого стало можливим досягнення колегіумом таких високих результатів. Щоб зрозуміти, як втілювати бажання надавати ефективну освіту українським дітям, Анатолій Федорович не лише об’їздив та особисто вивчив освітянський досвід ряду європейських країн, але й навчався менеджменту в Амстердамському університеті. А зараз щедро ділився ним з земляками.
Але головна думка, яка виникла після розмови - «Змогли вони – зможемо й ми».

Світлина від Відділ освіти Самбірської РДА.Світлина від Відділ освіти Самбірської РДА.« повернутися до списку новин