Відділ освіти Самбірської районної державної адміністрації

МОН і МОЗ закликали регіони до імунізації дітей

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров'я звернулись до голів обласних державних адміністрацій з проханням продовжити роботу освітян і медиків у проведенні заходів з імунізації дитячого населення. Відповідний спільний лист двох відомств надісланий на адреси облдержадміністрацій.

МОН і МОЗ закликали регіони до імунізації дітей

За інформацією міністерств, в Україні третій рік поспіль продовжується епідемічний підйом захворюваності на кір.

«Головна причина затяжного епідемічного процесу - низьке охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення проти кору в попередні роки. Більше 10 років у країні в середньому охоплювалося профілактичними щепленнями проти кору - менше 6092 дітей. Відповідно, накопичилась значна кількість сприятливого до кору населення», - йдеться у листі.

У МОН і МОЗ інформують, що з 28 грудня 2018 до 25 грудня 2019 року на кір в Україні захворіли 58 098 осіб, що в 1,8 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, від ускладнень кору померли 20 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 115 тисяч людей, 41 з яких померли, з них 33 хворих не мали щеплень проти кору, а у 4 є записи про одне щеплення.

Також незважаючи на те, що в Україні у попередні роки реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію, станом на 01.12.2019 року зареєстровано 22 випадки дифтерії. При достатньому рівні охоплення профілактичними щепленнями цих випадків не повинно було бути, оскільки дифтерія - вакцинокерована інфекція.

«Беручи до уваги низький відсоток охоплення профілактичними щепленнями, у т. ч. від дифтерії (і серед дорослого населення також), ризик виникнення спалаху цієї хвороби залишається надвисоким. Ризик масового поширення кору та виникнення випадків захворювання на дифтерію та кір збільшується із завершенням канікул, поверненням і одночасним перебуванням великої кількості дітей у школах», - зазначають у Міносвіти та МОЗ.

Разом з тим, у відомствах повідомляють, що однією з позитивних складових, які призвели в деяких регіонах до успішної реалізації додаткових заходів з імунізації була спільна робота департаментів охорони здоров'я, департаментів освіти і науки, а також прийняття рішень щодо недопуску дітей до закладів освіти без наявності відомостей про проведені профілактичні щеплення.

У зв'язку з цим, Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я  пропонують облдержадміністраціям забезпечити належне виконання наказів МОЗ України, які регламентують проведення заходів з імунізації, у т.ч. додаткових проти кору та дифтерії.

Окрім цього, обласні адміністрації мають сприяти залученню керівників закладів освіти до адвокаційних нарад щодо переваг вакцинації, в т. ч. до комунікації з батьками щодо необхідності додаткової посиленої імунізації проти кору та дифтерії, а також організувати проведення медичними працівниками тематичних зборів для батьків та освітян із залученням спікерів національного рівня і міжнародних фахівців.

«Наголошуємо на важливості проведення профілактичних щеплень як єдиного ефективного засобу профілактики інфекційних хвороб та просимо взяти під особистий контроль організацію проведення заходів з імунізації, спрямованих на попередження вакцинокерованих хвороб», - йдеться у зверненні міністра освіти Ганни Новосад і міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької.

Освіта.ua
29.01.2020« повернутися до списку новин