Відділ освіти Самбірської районної державної адміністрації

В інклюзивно-ресурсному центрі міста Самбора обговорили питання навчання дітей у класах з інклюзивним навчанням

Інклюзивна освіта визнає, що всі діти можуть повноцінно навчатися, а їх відмінні особливості гідні поваги та є джерелом навчального досвіду для усіх учасників навчально-виховного процесу.

11 червня 2019 року на базі інклюзивно-ресурсного центру міста Самбора відбулося спілкування з батьками дітей з особливими освітніми потребами Самбірського району.

Директор інклюзивно-ресурсного центру м.Самбора Наталія Шмілик розповіла, як проходять корекційно-розвиткові заняття в установі та яких результатів вдається досягти.

Начальник відділу освіти Наталія Білас інформувала про організацію інклюзивного навчання в закладах освіти району та зазначила, що інклюзивне навчання дає можливість усім учасникам освітнього процесу отримати досвід, знання, що сприятимуть подоланню упереджень й дискримінації, формуванню позитивного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами. Жоден із них не має відчувати себе іншим – і це головне завдання інклюзії. У 2018-2019н.р. у школах району створено два інклюзивні класи. У новому навчальному році буде відкрито ще один клас.

Про співпрацю вчителя, асистента вчителя, фахівців (логопед, психолог, дефектолог) розповіла методист інформаційно-методичного центру Наталія Каут.

В інклюзивних класах взаємодія між учнями з особливими освітніми потребами та дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, завдяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, стають більш чуйними, готовими допомогти.« повернутися до списку новин