Відділ освіти Самбірської районної державної адміністрації

У закладах освіти району відзначили День української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Впродовж тижня з 6 по 11 листопада класні керівники провели виховні години, години спілкування, бесіди на тему: «Кожному миле його слово рідне», «Рідна мова чиста, як роса».


У закладах загальної середньої та дошкільної освіти району відзначено День української писемності. 
Саме в цей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності, в якому взяли участь учні 9-11 класів та учителі.


Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Доторкнутись до джерел української культури, поглибити знання про витоки писемності та мови, її правопис змогли учні 5 класів. Вони вправлялися у мовній забавці ,,Скрабл", проводили різноманітні конкурси, декламували вірші про мову. 
Гра "Мовне асорті".  Під такою назвою  відбулася гра-квест, присвячена Дню української писемності та мови. Між собою змагалися учні 5 класів. Діти із задоволенням проходили станції: "Усьому початок - слово", "Найперше світило писемності", "Пісні-перевертні", "Латки", "Чорний ящик", "Алфавітний покажчик".


''Рідна мова - серце на долоні, серце не просте, а золоте!'' - під таким гаслом пройшов виховний захід у 7-х класах. Учні декламували вірші про мову, співали пісні, переглядали презентації про історію нашої писемності. Мовний двобій «Доміно», розділившись на дві команди «Люди в білому» та «Люди в чорному», діти відповідали на запитання, складали слова, а також імпровізували.


Серед учнів 6-7 класів відбувся конкурс на виготовлення кращого лепбука до Дня писемності.
У 8-х класах було проведено мовний тюнінг «А я пишу рідною мовою». Учні виправляли помилки у текстах і записували правильно слова на листочках. Ці листочки вони прикріплювали на гілках дерева рідної мови, також складали слогани про мову.


На дошці оголошень учні 10 класу розмістили карту діалектних слів і вислови українських письменників про мову та провели змагання у брейн-ринзі. 


Учні мали змогу у шкільній бібліотеці переглянути виставку найкращих малюнків школярів «День української писемності та мови очима школярів».


Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь. «В мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання... І поки живе мова — житиме й народ, як національність...» (І. Огієнко).


 « повернутися до списку новин