Відділ освіти Самбірської районної державної адміністрації

Як успішно здати ЗНО: прості рекомендації учням

Зовнішнє незалежне оцінювання учня завжди проходить у досить напруженій обстановці, яка може негативно вплинути на кінцевий результат іспиту. Щоб впевнено себе почувати і впоратись з тестом, слід розпочати готуватись до нього заздалегідь. Для цього у пригоді стануть декілька дієвих порад.

1. Тривале тренування. Перед офіційним складанням ЗНО варто якнайбільше разів проходити тести онлайн. Це дозволить не тільки навчитись добре виконувати завдання, а й отримати потрібний досвід самоспостереження, самоконтролю та саморегуляції під час виконання іспиту.

2. Контроль часу. Під час виконання завдань тестів важливо контролювати час, який витрачається на кожну вправу. Його необхідно мінімізувати. Робота в максимально швидкому темпі допоможе змоделювати ситуацію, що виникне під час тестування, і дасть змогу навчитись контролювати власний емоційний стан.

3. Вибір правильної тактики. При вирішенні кожного завдання важливо правильно обрати тактику. Відразу потрібно розглядати легкі зрозумілі завдання, а тільки потім переходити до більш складних, на які знадобиться додатковий час.

4. Скорочення вибору. При вирішенні складно незрозумілого питання можна покластися на власну інтуїцію, послідовно виключаючи одразу невідповідні варіанти відповіді, а з тих, що залишилися навмання обрати правильну. Використання теорії ймовірності дозволить отримати додатковий бал.

5. Концентрація. При вирішенні кожного завдання слід сконцентруватись лише на ньому, не беручи до уваги попереднє. Усі вправи в тесті не пов’язані між собою, і потребують індивідуального підходу із застосуванням певних знань.

6. Відсутність поспіху. Завдання необхідно читати до кінця, уважно опрацьовуючи кожне слово, а не добудовувати у власній уяві його кінцівку. Це дозволить уникнути прикрих помилок у вирішенні найлегших запитань.

Слід пам’ятати, що у підготовленому тесті завжди є досить складні завдання, з якими не вдасться впоратись навіть відміннику. Тому не слід завчасно хвилюватись і думати, що тест завалений, оскільки у підсумку можна отримати хоча не найвищій, але цілком пристойний тестовий бал.

Опубліковано :Освітній портал« повернутися до списку новин